Zdarma Paint programy
Ultimate Paint   Paint program pro Windows pro editaci fotografií a obrázků s podporou pro vytvoření mnoha souborových formátů. Freeware a shareware verze jsou k dispozici. Také má výborný GIF a JPEG optimizer. 
ArtRage  Freeware program pro uměleckou malbu , který poskytne realistickou simulaci pomocí barvy na plátno, také pera, tužky, barevné křídy a další nástroje.
Artweaver  Freeware program pro Windows určený pro malbu creatinve: realistická simulace štětec, umělecké efekty, atd.
Brush Strokes  Volný obrázkový editor, podporuje GIF, JPEG, BMP, PNG, TIFF, PCX, TARGA a AVI formát.  Také: GIF animace, filtry, rotace, transformace apod.
GIMP  Freeware pro úpravu obrázků program pro Windows, Linux, X-Windows.  Program vhodný pro takové úlohy jako retušování fotografií, grafické kompozice a image authoring.
iMage  Rychlý a jednoduchý grafický editor pro Linux a Windows.  Podporuje 8, 16, 24 a 32 bitové obrázky.  Výborný na dlaždice úpravy, ořez a čištění obrazů.  Podporuje GIF, BMP, JPG, PCX. 
Image Enhance  Volný obrázek editor pro Windows: bitmapa a obrázky ve formátu JPEG, webové kamery, digitální fotoaparáty a skenery, filtry a efekty.
ImageForge Freeware pro Windows. Vytvářet a upravovat obrázky, získat obrázky z vašeho skeneru, digitálního fotoaparátu nebo jiného Twain-kompatibilní zařízení, použít speciální filtry, vytvářet si vlastní fotoalba a jednoduché prezentace a mnoho dalšího.
Paint.NET  Freeware program malování pro Windows 2000, XP, Vista nebo Server 2003. Podporuje vrstvy, neomezeně vrátit, speciální efekty a celou řadu užitečných a výkonných nástrojů.
Painter 25  Volný obrázek editor pro Windows.  Vlastnosti: vracení, efekty, filtry, bannery, GIF a JPEG optimizer, airbrush, textury, klon, morfing, zrcadlo, flip víření atd.
PhotoFiltre Kompletní obraz retušování program. To vám umožňuje dělat jednoduché či pokročilé úpravy obrazu a aplikovat celou řadu filtrů .
PhotoPlus  Volný profesionální foto editační program z Serif Software.
Pixia  Velmi pěkný freeware malířský a grafický editační program pro Windows.
Texture processor  Volný program pro tvorbu různých textur. Textura Procesor je určen  pro 3d-umělce a web-designéry. Windows. 
TwistedBrush  Freeware program pro malování,  pro vytváření obrazů a uměleckých efektů.
VCW VicMan's  Photo Editor  Freeware foto editor s intuitivním rozhraním skinnable a řadou funkcí. Windows. 
TreePad X Enterprise
384 Gigabyte Personal Information Manager a procesor Word.
Intuitivní a všestranný, včetně webových stránek generátor, Kontrola pravopisu, tezaurus, přílohy, vyhledávač, koše, a ještě mnohem více!
Klikněte zde pro získání volného hodnocení verzi.
 Volné vektorové programy
Draw  Freeware open-source vektorový grafický editor. Jedná se o součást OpenOffice.org .
DrawPlus 4  Vektorové kreslení program pro Windows s mnoha funkcemi.
Gill  Zdarma open-source program pro vektorové kreslení Linux.  Gill = Gnome Illustrační app.
Inkscape  Ffreeware a open-source vektorovou grafiku kreslení program pro více operačních systémů, s možností podobně jako Illustrator, Freehand, a CorelDraw.
Skencil  Skencil je bezplatná interaktivní vektorové kreslení verze pro Linux a Mac OS / X.
TGif  Bezplatná interaktivní 2-D kreslící nástroj pro Linux / Unix.
Xara Xtreme  Univerzální grafický program pro Unix platformy včetně Linux, FreeBSD a (ve vývoji) OS-X.
Xfig   Open source vektorový grafický editor pro Linux / Unix.
 Volný Desktop Publishing
Page PLUS  Volný DTP a tisk program pro Windows - vytvořil Serif Software. Užitečné, pokud chcete vytvořit reklamy, brožury, letáky, formuláře, zpravodaje, letáky, plakáty, ceníky, zprávy, pozvánky, kalendáře, blahopřání, atd.
Poster Forge  Volný program pro tvorbu profesionálních plakátů Obsahuje šablony pro tvorbu inspirativní, motivační, film nebo starý západ "Poptávkové" plakáty.
Scribus  Open Source Desktop Publishing program pro Linux, Mac OS a Windows.
 Volný Ikona Editors
@icon sushi  Freeware převodník obrázku na ikonu s podporou Windows Vista velké ikony, 32bit Windows ikony, více-icon obrázků, alfa-kanál, průhlednost masky atd.
Batch Icon Extractor  Výtažky ikon ze souborů, jako jsou spustitelné soubory, knihovny a ikony dll na.  Freeware pro Windows.
AWicons Lite  Freeware editor ikon pro Windows.
Volný Cursor Editors
RealWorld  Cursor Editor  Editor rastrových obrázků ( podporuje všechny typy kurzoru nativní Windows Vista a kurzory, 2-bit na 32-bit RGBA barevné hloubky), animovaných kurzorů, a mnoho obrazových formátů, jako jsou: JPEG, GIF, BMP, RRI.
Volný Pozadí-vytváření program
sTile  Grafika program - vytvoří plynule 'dlaždice', které mohou být použity například jako pozadí pro webové stránky. Má mnoho filtrů a efektů.
Optimalizace obrazů online
Dynamic Drive  Bezplatný online obraz optimizer.  Sníží velikost vašich (i animovaných) GIF, JPG a PNG obrázků. Můžete také převádět z jednoho druhu na jiný .
GIF/JPEG Cruncher  Bezplatná služba. Komprimuje GIF / JPEG soubory z internetu, nebo z vašeho pevného disku.Můžete komprimovat tolik obrázků, jak budete chtít.
Převodníky
36-Image converter  Konvertuje z / do BMP, GIF, JPEG, ikony, tiff, pdf, PII, atd. Ostatní prvky: velikost, spojovat, re-color, např. filtry. grayscale, roman effect, lighten, darken, etc. 
Formati   Dávkový konvertor grafických souborů; vstup formáty: bmp, gif, jpg, png, wmf, emf, ico, ICL, BMP, TGA, TIF, PCX, PCD, PSD, PSP, ppm, sgi, řezané a eps; Výstup formáty : bmp, gif, jpg, png, tif, tga, ico a icl. Vlastnosti: 34 účinky včetně buttonize a bezešvými; Tvar a nástroj Text; Twain skenování, GIF a JPG optimalizátor; Překryvné; snímání obrazovky; chytré velikost, obrátit, PNG alfa podpora (maska založená proměnná průhlednost), nastavitelná míchání dvou obrazů; skriptovatelný kreslení wizards (HTML + JavaScript), vytvářet a upravovat (multi-obrázek) ikony a ikonu knihovny;
Fotosizer  JPEG, PNG, BMP, TGA, GIF. Freeware partie obrazu resizer s mnoha funkcemi jako např.: převrátit, otočit, převést na černobílý, podporované formáty obrázků: JPEG, PNG, BMP, TGA, GIF.
Omniformat.com  Volný dokument konverzní utilita, která umožňuje dynamickou konverzi obrazu a manipulaci s více než 75 formátů, včetně HTML, DOC, XLS, WPD, PDF, JPG, GIF, TIF, PNG, PCX, PPT, PS, TXT, Photo CD, FAX a MPEG.  Také: optické rozpoznávání znaků.
Photoscape   Volný obrázkový konvertor a editor pro Windows.
PIXresizer   Freeware program pro změnu velikosti obrázku Windows.Je též možné převádět mezi formáty obrázků (JPEG, GIF, BMP, PNG a TIFF), otočení obrazu, převést do šedé škály a velikost více obrázků v dávkovém režimu.
 Volný Image prohlížeč
IrfanView  Vynikající  převodník obrázků pro Windows.  Podporuje velké množství grafických formátů souborů. Mnoho funkcí, včetně: náhled, náhled, velikost / převzorkovat, drag & drop, adresář zobrazení, tisk, skenování (TWAIN), slideshow, dávkové konverze, změnu barevné hloubky, audio CD přehrávač, zachytit, řezané a plodiny, efekty (rozmazání, zaostření apod.).
CocoViewX   Volný grafika prohlížeč pro Mac.
WildBit WildBit Pro Windows s podporou všech hlavních grafických formátů včetně BMP, JPEG, JPEG 2000, GIF, PNG, PCX, TIFF, TGA a WMF
FastStone Image Viewer  Freeware prohlížeč obrázků, konvertor a editor, který podporuje BMP, JPEG, JPEG 2000, GIF, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO a TGA obrázky.
Quick Image Viewer  Pro Linux, Solaris, FreeBSD, HP-UX
Picasa  Freeware obrázek organizátor a prohlížeč pro Windows.  Vytvořeno společností Google.
Image Browser Arctic  Freeware program pro prohlížení obrázků Windows s podporou všech hlavních typů obrazového souboru. Různé režimy zobrazení jsou podporovány, jako je: Celá obrazovka Stretch okna + více. Také: vytváření obrazových prezentací, online fotogalerie uživatelů pro sdílení obrázků a informací s ostatními uživateli.
XnView  Volný převodník obrázků pro Mac, Windows, Linux a mnoho jiných operačních systémech.
EXIF Image Viewer  Umožňuje zobrazení náhledů a všech EXIF dat ve vašem jpg souboru, stejně jako editace EXIF popis polí ve vaší fotografií.
 Fotoalbum
Portmix Gallery Maker  Volný program na vytváření HTML galerie fotografií a fotoalb.
StudioLine Photo Basic  Bezplatné foto-album, slide-show a image-řízení program pro Windows.
 2D animace Software
Artoonix  Zdarma Windows program pro vytvoření karikatur nebo animované filmy.  Animovat stále obrazy nebo kresby, import z řady filmů a fotografií, přidávat své vlastní zvuky nebo vložit hudební klipy.
CreaToon  2D animační program , freeware pro Windows.
Dogwaffle  Volný animace a malování program  ve Windows.
MonkeyJam  Zdarma animační program pro Windows.  MonkeyJam je digitální penciltest program navržen tak, aby vám zachytit snímky z webové kamery, videokamery nebo skeneru a shromáždit je jako samostatné snímky  animace. Můžete také importovat obrázky a zvukové soubory které jsou již na vašem počítači. Přestože je určen pro tužku a papír, MonkeyJam lze použít také pro StopMotion animace a má několik funkcí právě pro toto. Filmy vytvořené v MonkeyJam lze exportovat jako AVI soubory.
The Tapptoons Linetester 2003 Freeware animační program pro Windows. Umožňuje  vkládat obrázky pomocí plochý skener nebo videokamery zobrazit jako animované sekvence a upravit v důsledku použití až sedmi úrovních animace s možností  výsledek jako AVI soubor.
 Gif animace software
Beneton Movie GIF  Volný animovaný GIF-editace nástroj pro Windows. Podporuje mnoho formátů souborů, jako jsou BMP, GIF, JPG, PNG, a AVI, efekty, štětec, tužka, transparentní, text, atd.
Movies 12  Freeware GIF animační program pro Windows.
UnFREEz  Freeware gif-animátor pro Windows. Vytvoří jeden animovaný GIF z libovolného množství gif obrázků.
 Animace 3-D software
3-D Schrift Generator  Volný program na vytvoření 3-D textů. Webové stránky a program je v němčině.
3DBase  3D modelovací a animační program. Velmi vhodné pro 3D-začátečníky. Windows.
3DPLUS 2  3D efekty a animace. Transformace holý text do 3D  jen pár kliknutí myší.
Anim8or   Freeware 3D modelovací a animační program .
Art of Illusion  Zadarmo, open source 3D modelování a renderování studio. Je zcela napsané v Javě, takže by mělo běžet na jakékoli významné platformě (jako Mac, Linux, Windows).
Blender3D  Freeware, open-source. Blender umožňuje plně integrované modelování, animace, rendering, post produkci a 3D interaktivní vytváření a přehrávání. . V současné době www.elysiun.com pro bližší info.
Blender download page . 
DAZ  Mocný freeware 3D grafika a animační program pro Windows a Mac. Volitelné add-ons jsou převážně non-free.
DeleD 3D LITE   Volný 3D editor pro vývoj her. V "Lite" verzi je zdarma.
Gloodle  Freeware 3D kreslení program pro Windows.
Maya Personal Learning Edition  3D grafika a animační program, zdarma pro non-komerční použití.  Běží na Windows a Mac.
PlantStudio  Freeware nástroj pro tvorbu 3D modelů a 2D rostlinných ilustrací.  PlantStudio simuluje travní  rostliny, jako Wildflowers a řezané květiny, zeleniny, plevele, trávy, byliny  pomocí parametru-řízení simulace růstu rostlin a struktur. Můžete  animovat  širokou škálu rostlin. Pomocí "evoluční umění" variace a výběru šlechtitelem, můžete rychle a snadno vytvořít celé rodiny jedinečných rostlin pro Vaši 3D .
POV Ray  Volný program pro tvorbu realistických tří-dimenzionální obrázky a animace.  Dostupné verze pro Windows 95/98/NT, DOS, Mac, Linux i86, SunOS, Amiga.
Zdrojový kód je k dispozici pro ty, kteří chtějí vytvořit verzi pro jiné operační systémy.
SketchUp   Snadný 3D modelovací program Google. V současnosti pouze pro Windows a Mac 
Synfig  Freeware a open source 2D vektorová grafika a animační program pro Linux, Mac, Windows schopný produkovat  kvalitní animace postav s omezenými zdroji.
Teddy  Pro Windows, Mac, Linux, Solaris, napsaný v Javě. Teddy je skica 3D modelovací program, který umožňuje zajímavé 3D modely s využitím netradičních tahů.
Terragen  Terragen je generátor pro generování scenérie krajiny fotorealistické obrázky a animace. Pro Windows a Mac OS. Je zdarma pro osobní, nekomerční použití.
Tree Magic Shape Maker  Freeware program pro tvorbu 3D tvarů.  Květiny, sklenice, sklenky, amphoras, roury, trubky, kulatiny, jeskyně a jiné tvary .
 Prezentace programy
TeeChart Office  Pro zmapování a rozparcelování nástroj se stovkami grafů stylů a více konfiguračních parametrů. Zahrnuje import dat a export grafů do několika formátů (JPEG, PNG, GIF, ...). verze pro Linux a Windows. Freeware, open source, GPL.
Powerbullet Presenter  Volný program pro tvorbu Flash prezentací, včetně: splash obrazovky, prezentace, sebe-běh přehlídky, a multi-strana prezentací, které se běžně používají u elektronických prodejních brožur a katalogů. Vaše prezentace možno exportovat jako HTML stránku s vloženou SWF (Flash ) nebo jako soubory executeable které můžete spustit na jakémkoliv PC Windows.
 Diagram software zdarma
Dia Volný pro diagramy tvorbu a editaci pro Linux a Windows.
Volný Fraktální Software
Apophysis  Freeware fraktál editor pro Windows
Double Fractal  Double fraktální  program, který vytváří velmi rychle a snadno složité obrazy. Žádné zvláštní znalosti, slouží jen pro zábavu!
Fast Floating Fractal Fun  Win32/OSX Mandelbrot generátor.  Funkce OpenGL, realtime zoom, SSE / altivec QuadPixel Calc, SSE2 a 3DNow!  DualPixel Calc, FPU  pixel Calc, GPU asm (FragmentProgram / VertexProgram) Calc, multiprocesor podpory a testování.
Fractal Explorer  Freeware fraktál generátor, který může produkovat tajemné a krásné-matematicky založená obrázky.
 Různé grafické nástroje a služby
2 Pic  Program, který vám umožní v kombinaci dva snímky, včetně účinků: gradient, airosol, transformaci, barvu, negativní, rámy, atd.
A Ruler For Windows  Bezplatné on-pixel  pravítko pro vaše PC.
Eyedropper  Určí přesné barevné hodnoty všech pixelů na obrazovce.
Gifclean  Program, který snižuje data GIF obrázků odstraněním zbytečných datových struktur obsažených v image souboru.
HTML Picture  Převádí jakýkoliv JPEG nebo BMP soubor do HTML souboru text-art.
Mihov Gallery Creator  Automaticky se vytvoří webové stránky, včetně index soubor z vaší grafické sbírky, různé možnosti přizpůsobení a FTP upload.
Pokročilé & vědecké grafické programy
CVIPtools   CVIPtools je UNIX/Win32-based software vyvinutý na Computer Vision and Image Processing laboratoře v jižní Illinois univerzita v Edwardsville. Počítačové zpracování digitálních fotografií.
Descartes  Freeware aplikace pro kreslení grafů matematických funkcí.  Běží na Windows.
MathGV  Volný program matematických funkcí.  2-dimenzionální, parametrické, polární a 3-dimenzionální funkci. Windows
Vis5D  Vis5D je systém pro interaktivní vizualizace velké 5-D  numerické modely počasí.  Lze isosurfaces, vrstevnice plátky, barevné plátky, objem omítky, etc dat do 3-D mřížky, pak otočit a animovat obrázky v reálném čase. Je zde také funkce  trajektorie vítr,  podpora pro interaktivní analýzy dat, atd.
Freeware, open-source. Verze jsou k dispozici na: SGI, RS/6000, SunOS, HP-UX, DEC, Linux, Windows, OS / 2.
VMD  Freeware, open source. VMD je molekulární vizualizace program pro zobrazování, animaci, a analýzu velkých biomolekulární systémů pomocí 3-D grafika a in skriptování.  VMD podporuje Unix, Mac OS-X nebo Windows je distribuován zdarma, a zahrnuje zdrojový kód.
Související odkazy a zdroje
Dream Tools   Některé velké freeware, shareware a Trialware grafické nástroje.
 Související Freebyte stránky
Free Software created by Freebyte  Volný Personal Information manažeři,  Disk Utility, volné adresáře zdarma eBook Software a další. Všechny vytvořené Freebyte.com.
Free images,icons,clipart,backgrounds, photos Stáhněte si obrázky a kliparty zdarma, populace fotografií, tisíce volných písem, ikon zdarma, zdarma GIFy, animované GIFy, zdarma pozadí, tapety atd.
Freebyte Gallery Volný obrázky, bar, šipky, vlajky, animované GIFy a symboly pro vaši webovou stránku.
Free CAD software  Volný CAD software pro různé platformy.
Freebyte Gallery: Background Images  Volný obrázky na pozadí pro vaše webové stránky: kámen, mramor, kov, dekorace, pozadí nebe, dřevo obrázky, psychedelic, kancelářské, stromy a rostliny, vesmíru a hvězd.
Free Games  Zdarma šachy, dáma, karetní hry, puzzle hry, Arkády, hry  CD-ROM, online hry , hry ke stažení, virtuální domácí mazlíčci a další!
Free Screensavers  Volné 3D spořiče obrazovky, příroda, zábavné a umělecké spořiče obrazovky, spořič obrazovky stavební balíčky, které nevyžadují programování, a další.
Free Music Software  Volný hudební software, hry, hudba, vzdělávací software, free  syntetizátory,  řadiče, zvukový záznam aeditory, hudba a mp3 přehrávače, rippery a další.
Freebyte Music Zone Volné soubory MP3, MIDI, hudebních klipů, vzorků a smyček, online lekce hudby, hudební a zvukové vyhledávače atd.
Free Home pages   Publikovat své vlastní webové stránky zdarma! Najděte nejlepší servis hostit domovskou stránku. Vytvořte si své webové stránky bez jakýchkoliv znalostí HTML. Bezplatné služby, které Vám umožní provozovat své vlastní CGI skripty (PHP, ASP, Perl, atd.).
Free Satellite images  Záběry země přijaté prostřednictvím satelitu real-time snímky.
 Také nabízíme tyto freeware programy!
TreePad Lite   Volný organizátor / informační manažer
exe-eBook Creator   Volný eBook kompiler
Freebyte Backup   Volný zálohovací program
Fast File Renamer  Vícenásobné přejmenování souborů 
Custom Addressbook Lite   Volný addressbook
Disktective  Volný diskový prostor-reportovací nástroj
Harddisk Search and Stats   Volný vyhledávač pro váš harddisk
Freebyte ZIP  Volný zip / rozbalovacíprogram
Kodeky - balík Přehrávání  i neznámých videí a zvukových souborů